Henny do włosów dla każdego

Dzięki kosmetykom, można w znaczący sposób opóźnić proces starzenia się skóry i zachować młodość na znacznie dłużej. Wiele mówi się jednak o tym, aby wybierać głównie kosmetyki naturalne, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka. Stosowane w niektórych dostępnych w drogeriach kosmetykach składniki, są bowiem bardzo niebezpieczne. Większość z nich jest w stanie przedostać się do krwiobiegu i powodować nawet choroby.

Na jakie składniki kosmetyków warto uważać?

Najlepiej jest unikać kosmetyków, w których składzie znajdują się:

  • parabeny,
  • sls-y,
  • silikony,
  • sztuczne substancje zapachowe i kolorowe.

Uwaga na szkodliwe składniki

Niektóre z nich są bowiem bardzo silną chemią, która jest dla nas szkodliwa. Kosmetyki naturalne są zwykle pozbawione takich niepotrzebnych dodatków, dzięki czemu można je stosować nawet u małych dzieci. Mówi się, aby zwracać uwagę na skład na opakowaniu. Im będzie on krótszy, tym lepszy jest skład danego kosmetyku. Na pewno znacznie łatwiej jest znaleźć kosmetyki naturalne w aptekach i sklepach zielarskich, a niekiedy również w sklepach z ekologiczną żywnością.

Gdzie można je kupić?

Można je kupić też bez problemu w Internecie np. naturalna henna do włosów. Trzeba pamiętać o tym, aby zawsze sprawdzać ich termin przydatności, ponieważ często kosmetyki te mają bardzo krótki, z uwagi na brak substancji konserwujących. Najlepiej kupować je też w niewielkich opakowaniach, ponieważ po otwarciu trzeba je dość szybko zużyć. Najlepiej, aby z takich kosmetyków korzystała po prostu cała rodzina, ponieważ są najlepsze do każdego rodzaju skóry i bardzo skuteczne, a jednocześnie w pełni bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *