Czym zajmuje się laboratorium gemmologiczne?

Wycena i oszacowanie autentyczności poszczególnych kamieni szlachetnych jest praktycznie niemożliwa bez odpowiednich przyrządów. O ile dany kryształ nie posiada skaz widocznych gołym okiem, naszą jedyną opcją będzie profesjonalne laboratorium gemmologiczne. Czym właściwie są tego typu placówki?

Kiedy zwrócić się do laboratorium gemmologicznego

Czasem można znaleźć się w sytuacji, w której konieczne będzie fachowe potwierdzenie składu i autentyczności danego klejnotu. Jest to dość częsta praktyka w przypadku zakupu dużej ilości diamentów inwestycyjnych bądź przy zamówieniach firm jubilerskich, które chcą mieć absolutną pewność, że zamówiony towar jest najwyższej jakości. Profesjonalne laboratorium gemmologiczne wystawia stosowne certyfikaty, dlatego poświadcza o klasie towaru swoim własnym autorytetem. Warto podkreślić, że takie kryształy przechodzą bardzo staranne testy, aby wychwycić nawet najsubtelniejsze zmiany w ich składzie czy strukturze.

Czy warto jest skorzystać z usług laboratorium gemmologicznego?

Nie jest tajemnicą, że laboratorium gemmologiczne może odrobinę kosztować, lecz nie ma innego, równie skutecznego sposobu na precyzyjną wycenę diamentów czy innych klejnotów i kamieni szlachetnych. Są to placówki ze specjalistycznym wyposażeniem oraz doświadczoną kadrą, które jako jedyne mogą prawdziwie zagwarantować nam, że dany minerał jest autentyczny i nieskażony żadną inną substancją. Poza tym, jeśli brylanty pochodzą z jednego wydobycia, wcale nie trzeba badać każdego diamentu w partii – wystarczy przejrzeć ich próbki, aby na ich zasadzie ustalić, jaka jest ogólna jakość danych kamieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *