Dlaczego witamina B6 i magnez są ważne?

Prawidłowa praca ośrodkowego układu nerwowego nie jest tylko ważna dla pamięci, wykonywania czynności zawodowych, ale przede wszystkim dla dobrego samopoczucia psychicznego. Nie da się tego osiągnąć bez dostarczania mózgowi odpowiednich substancji. Wśród podstawowych pierwiastków ważnych dla pracy naszego układu nerwowego należy zaliczyć magnez oraz witaminę b6. Oba ta związki są bardzo ważne dla pracy mózgu, co związane jest przede wszystkim z właściwym działaniem błony komórkowej oraz systemów enzymatycznych w komórkach. Preparat magvit B6 zawiera zarówno magnez w dostepnej postaci, jak i witaminę b6, czyli pirydoksynę.

Czym jest preparat magvit b6?

Jest to połączenie witaminy 6 oraz magnezu. Magnez dostępny w preparacie magvit b6 jest oferowany w dostępnej biologicznie postaci, która jest łatwa we wchłanianiu. W ten sposób wysoka biodostępność substancji umożliwia szybkie i efektywne wyrównywanie niedoborów magnezu. Oprócz tego w składzie preparatu znajduje się pirydoksyna, która bierze udział w działaniu centralnego oraz obwodowego układu nerwowego. Pirydoksyna bierze udział w przemianie aminokwasów, biorąc udział jednocześnie w ich rozpadzie, transformacji węglowodanów oraz tłuszczów. Pełni również bardzo ważne funkcje w tworzeniu hormonów, hemoglobiny i licznych enzymów. Wpływa w ten sposób na pracę praktycznie wszystkich układów poza układem nerwowym.

Magvit B6 na niedobory

Niedobory witaminy b6 i magnezu prowadzić mogą do poważnych objawów, uwzględniając objawy depresyjne, drgawki, bezsenność, pogorszenie samopoczucia, osłabienie mięśni. Warto uzupełniać składniki diety o witaminę B6 i magnez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *