Henny do włosów dla każdego

Dzięki kosmetykom, można w znaczący sposób opóźnić proces starzenia się skóry i zachować młodość na znacznie dłużej. Wiele mówi się jednak o tym, aby wybierać głównie kosmetyki naturalne, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka. Stosowane w niektórych dostępnych w drogeriach kosmetykach składniki, są bowiem bardzo niebezpieczne. Większość z nich jest w stanie przedostać się do krwiobiegu i powodować nawet choroby. Plusy, plusami, ale spójrz też na kwestie antyalergiczne. Warto zwrócić także szczególną uwagę, czy dana henna do włosów np. nie będzie dla nas szkodliwa. Może zdarzyć się tak, że uzyskamy zupełnie inny efekt, niż ten, który chcielibyśmy osiągnąć. Zastanówmy się także, czy henna nie będzie nas uczulać.

Na jakie składniki kosmetyków warto uważać?

Najlepiej jest unikać kosmetyków, w których składzie znajdują się:

  • parabeny,
  • sls-y,
  • silikony,
  • sztuczne substancje zapachowe i kolorowe.

Uwaga na szkodliwe składniki

Niektóre z nich są bowiem bardzo silną chemią, która jest dla nas szkodliwa. Kosmetyki naturalne są zwykle pozbawione takich niepotrzebnych dodatków, dzięki czemu można je stosować nawet u małych dzieci. Niemniej jednak to my dorośli powinniśmy bardziej przyjrzeć się etykiecie związanej ze składem danego kosmetyku Mówi się, aby zwracać uwagę na skład na opakowaniu. Im będzie on krótszy, tym lepszy jest skład danego kosmetyku. Na pewno znacznie łatwiej jest znaleźć kosmetyki naturalne w aptekach i sklepach zielarskich, a niekiedy również w sklepach z ekologiczną żywnością.

Gdzie można je kupić?

Można je kupić też bez problemu w Internecie np. naturalna henna do włosów. Trzeba pamiętać o tym, aby zawsze sprawdzać ich termin przydatności, ponieważ często kosmetyki te mają bardzo krótki, z uwagi na brak substancji konserwujących. Najlepiej kupować je też w niewielkich opakowaniach, ponieważ po otwarciu trzeba je dość szybko zużyć. Najlepiej, aby z takich kosmetyków korzystała po prostu cała rodzina, ponieważ są najlepsze do każdego rodzaju skóry i bardzo skuteczne, a jednocześnie w pełni bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *