Jaki sprzęt potrzebny jest do skanowania 3d?

Aby wszelkie procesy związane z produkcją modeli 3d mogły dojść do skutku, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który pozwoli na przełożenie rzeczywistego przedmiotu na projekt 3d i pełną jego dokumentację, która znajdzie się w profesjonalnym programie do obróbki 3d. Skanowanie 3d do pierwszy krok całego procesu – wykonywane jest dzięki bezdotykowym lub dotykowym skanerom 3d.

Skanery 3d

Używane w przedsiębiorstwach zajmujących się drukiem 3d skanery to najwyższej klasy sprzęt, który doskonale zdaje egzamin we wszelkich procesach związanych ze swoją funkcjonalnością. Typy skanerów 3d dzieli się na dotykowe i bezdotykowe, a każde z nich posiadają właściwe sobie elementy potrzebne do prawidłowego skanowania przedmiotów zadania. Skanery dotykowe wyposażone są w specjalną sondę, która została umieszczona na maszynie współrzędnościowej lub na ramieniu służącym do pomiaru. Sonda ta ma za zadaniem bardzo dokładnie przeanalizować kształt obiektu. Tego typu skanerów używa się zwykle w branży inżynieryjnej lub w firmach zajmujących się kontrolą jakości produktów. Drugi typ skanerów to maszyny bezdotykowe, których praca przebiega bez jakiegokolwiek kontaktu ze skanowanym przedmiotem. Używa się ich w przypadku, kiedy obiektem skanowania ma być przedmiot niezwykle delikatny lub posiadające znaczne rozmiary.

Skanowanie 3d i jego efekty

W przypadku używania obu typów skanerów można liczyć na podobny efekt. Każde skanowanie powinno zakończyć się idealnym odwzorowaniem przedmiotu. Dzięki temu drukowany przestrzennie przedmiot będzie doskonałą kopią skanowanego, wyjściowego modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *