Jakie moce posiada Aquaman?

Aquaman (Arthur Curry) jest jednym z założycieli Justice League, dlatego też każdy zagorzały miłośnik komiksów DC powinien dowiedzieć się o nim jak najwięcej. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że do potężnych mocy Aquamana można zaliczyć nie tylko oddychanie pod wodą.

Jakie potężne umiejętności posiada Aquaman?

Aquaman jest w stanie komunikować się ze zwierzętami morskimi. Na szczególną uwagę zasługują także mistrzowskie umiejętności w walce wręcz. Mieszkaniec Atlantydy wyróżnia się nie tylko nadludzką siłą, ale również niespotykaną wytrzymałością i kondycją, dzięki której jest w stanie zmierzyć się z największymi wrogami. Opisywany superbohater jest w stanie płynąć pod wodą z maksymalną prędkością 100 mil na godzinę. Więcej o Aquamanie poczytacie w serwisie uniwersumdccomics.com.pl

Jakie bronie posiada Aquaman?

Podstawową bronią Aquamana jest oczywiście charakterystyczny trójząb, który wielu osobom kojarzy się z greckim Posejdonem albo rzymskim Neptunem. Król Siedmiu Mórz posiada także zdolności magiczne. W wielu komiksach tajemnicze moce magiczne mogą być użyte właśnie poprzez wykorzystanie trójzębu. To właśnie dzięki tej broni Aquaman jest w stanie strzelać ładunkami energii albo tworzyć ochronne pole magiczne. Warto wspomnieć także o tym, że bez swojego trójzębu Arthur Curry jest zdecydowanie bardziej narażone na ataki magiczne.

Czy Aquaman jest najsilniejszym bohaterem?

Arthur Curry bez wątpienia jest jednym z najsilniejszych bohaterów komiksów DC. Jego siła jest tak duża, że jest w stanie wykonywać superskoki (identycznie jak Superman). Dzięki olbrzymiej mocy jego rany goją się bardzo szybko. Według znawców komiksów DC Aquaman (pod względem mocy) jest na tym samym poziomie co:

  • Spectre
  • Wonder Woman
  • Phantom Stranger
  • Kapitan Atom
  • Shazam!
  • Superman
    Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że na każdej ziemi (w różnych komiksach) Aquaman posiadał tak naprawdę inny zestaw mocy. W wielu historiach jest to nie tylko podwodny siłacz, który w walce z wrogami korzysta z wiedzy starożytnych. Znaleźć można także komiksy, w których Aquaman jest potężnym magiem. Najbardziej znany jest oczywiście morski heros z głównych Ziem DC. Największą moc posiada z kolei w komiksach, które dzieją się na Prime Earth.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *