Kiedy warto skorzystać z usług adwokata prawa rodzinnego?

Prawo rodzinne to ta dziedzina, która związana jest z regulacjami w obszarze stosunków rodzinnych. Mogą one dotyczyć na przykład podziału majątku, opieki nad dziećmi, spraw związanych z testamentem, dziedziczenie. Adwokat świadczy wsparcie dla klientów indywidualnych, zgłaszających się po konsultację na przykład przed rozwodem.

Adwokat prawa rodzinnego przed rozwodem


Klienci indywidualni najczęściej korzystają z usług prawnik lub adwokata, który specjalizuje się w obszarze prawa rodzinnego przed sprawą rozwodową. Nie da się ukryć, że rozwód to jedna z większych tragedii w życiu każdego, nawet jeżeli intuicja podpowiada, że rozwiązanie małżeństwa może przynieść pozytywne zmiany w życiu. Zanim jednak sąd ogłosi rozwód, często trwa batalia pomiędzy małżonkami o majątek, dom, dzieci oraz inne wspólne dobra. Aby mieć wsparcie w tych wyjątkowo stresujących spotkaniach, nie tylko w sądzie, ale również na gruncie prywatnym, warto skorzystać z pomocy adwokata.

Pozew o rozwód


Adwokat prawa rodzinnego może wesprzeć już na etapie formułowania pozwu o rozwód. Chociaż w internecie można znaleźć gotowe wzory pozwu rozwodowego, częstokroć klienci decydują się na sporządzenie zdecydowanie bardziej obszernych dokumentów, w których uzasadniając swoją decyzję. Ten sposób postępowania może być wyjątkowo istotne na przykład wtedy, gdy rozpad małżeństwa związany jest z różnymi trudnymi sytuacjami przeciwna przykład przemocą domową, uzależnienia, zdradami. Adwokat wspiera na etapie formułowania pism a, a następnie składa je do sądu. Dzięki temu w tych trudnych momentach klienci czują ogrom pomocy, przez to łatwiej przygotować się ich do spotkania w sądzie.

Podział majątku


Oni których sprawa nie trzeba rozmawiać na etapie rozprawy sądowej. Można skorzystać z pomocy prawnika lub adwokata, który będzie pełnomocnikiem klienta. Wtedy na ważnych spotkaniach związanych na przykład z podziałem majątku, które będą przebiegały poza salę sądową, przykładowo u mediatora, wystąpi jako wsparcie klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *