Makijaż trwały: czego się spodziewać zaraz po zabiegu?

Makijaż permanentny jest wyjątkowo intensywny zaraz po zabiegu. Kolor nie będzie wyglądał dobrze jeszcze przez pierwsze kilka dni. Wynika to w dużej mierze z substancji, które są dodawane do butelek pigmentowych do makijażu permanentnego. Są niezbędne dla bezpieczeństwa całej procedury, ale przez to na początku brązowe pigmenty mogą wyglądać na pomarańczowe, blond brwi mogą wyglądać na żółte, a kolory warg są szokujące.

Makijaż trwały chwile po wykonaniu

Po wykonaniu makijażu permanentnego w pierwszych dniach niektóre kolory są początkowo zbyt jasne, a inne zbyt ciemne. Ale nie martw się – to się zmienia. Nadmiar pigmentu zniknie w ciągu najbliższych 2-3 dni, a następnie skóra zacznie się goić. Warstwa wygojonej skóry na wierzchu zacznie przybierać upragniony odzień.

Sprawdź www.longline.pl.

Kiedy makijaż trwały zacznie wyglądać właściwie?

W miarę jak obrzęk zacznie schodzić, linie pigmentu będą stawać się coraz cieńsze. Około czwartego dnia będziesz już bardzo blisko normalnego wyglądu i nikt niczego nie zauważy (oprócz pięknej buzi!). Kolory będą jeszcze się zmiękczać w ciągu najbliższych kilku tygodni, a ostatecznie będzie to wszystko wyglądać naprawdę bardzo naturalnie gdy miną 2-3 miesiące. Zaczniesz dostrzegać pojawiające się różnice w okresie 7-9 miesięcy – wtedy makijaż będzie wyglądał na lżejszy i bardziej miękki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *