Na co zwrócić uwagę wybierać zarządcę galerii handlowej?

Każdy budynek wymaga tego, aby dbać o jego stan i wizerunek. Również galeria handlowa wymaga odpowiedniego zarządzania i administrowania, podobnie jak zwykła nieruchomość mieszkalna. Ogromne powierzchnie, jak również udogodnienia takie, jak windy, ruchome schody, czy łazienki, wymagają konserwacji i stałej dbałości. Nie można zapominać o niezbędnych przeglądach budowlanych i kominiarskich, które wymagane są w Polsce prawem. Zarządzanie budynkami komercyjnymi nie jest zadaniem łatwym. Zwykle powierza się je profesjonalnym firmom, które specjalizują się w zarządzaniu galeriami i biurowcami i doskonale wiedzą, w jaki sposób promować budynek i budować jego wizerunek w mieście. Dobry zarządca jest w stanie sprawić, że jego najemcy nie będą się w stanie opędzić od klientów.

Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomościami?

Najlepszym rozwiązaniem podczas poszukiwania administratora, jest po prostu skorzystanie z doświadczenia innych osób. O każdej firmie można dziś znaleźć cenne informacje w Internecie. Nie brakuje tam również opinii wystawianych przez klientów. Poza tym, również znajomi i rodzina mogą posłużyć ważnymi informacjami, jeśli odważymy się zapytać. Zarządzanie budynkami komercyjnymi to zadanie dla specjalistów, którzy mają już doświadczenie i postawili na nogi szereg nieruchomości w swojej historii. Zarządca musi posiadać wiedzę budowlaną, prawniczą, księgową i z dziedziny marketingu oraz reklamy, aby móc dobrze sprawować swoją rolę.

Ile kosztuje zarządzanie budynkami komercyjnymi?

Zwykle zarządcy dostosowują swoje stawki za metr kwadratowy powierzchni do potrzeb rynku. Ceny mogą więc różnić się pomiędzy miastami. Ceny startują od kilkudziesięciu groszy za jeden metr. Większe firmy są w stanie zaoferować nieco korzystniejsze warunki pod kątem cenowym, jednak warto pamiętać o tym, że niekiedy zarządzają wieloma budynkami jednocześnie i nie są w stanie dopasować się ściśle do indywidualnych wymagań. Bywa, że mała firma, która zarządza kilkunastoma budynkami, świadczy usługi na znacznie wyższym poziomie i jest lepiej oceniana przez swoich klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *