Po co zmniejsza się wargi sromowe?

W niektórych obszarach świata wargi sromowe są tematem niezwykle interesującym i ważnym zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Ich wygląd i kształt decydują niemalże o normalnym życiu, dlatego też, jeśli kobieta źle czuje się ze swoim wyglądem w tych okolicach, powinna zgłosić się do specjalisty w celu ostatecznego ustalenia, co robić dalej. Korekcja warg sromowych to poważna, ale czasem i konieczna decyzja.

Na czym polega zabieg?

Zbyt długie wargi sromowe mniejsze dla wielu kobiet i mężczyzn wydają się mało atrakcyjne, dlatego też powstał zabieg, który ma na celu ich trwałe zmniejszenie. Zabieg polega na wycięciu nadmiaru skóry bez uszkadzania żadnych innych elementów, a następnie założenie szwów w taki sposób, żeby estetycznie napiąć skórę. Operacja, która polega na wycięciu nadmiaru śluzówki, jest trwała. W bardzo rzadkich przypadkach wymaga powtórzenia. Dzieje się tak tylko w sytuacjach powtórnego, naturalnego przyrostu warg sromowych mniejszych. Więcej o zabiegu znajdziecie na https://www.lineacorporis.pl/operacje-intymne-zmniejszenie-warg-sromowych/pelna-informacja-o-zabiegu.

Czy korekcja warg sromowych może spowodować komplikacje?

Tak jak każda operacja chirurgiczna i ta może spowodować komplikacje, które jednak należą do rzadkości. Wszelkie niepożądane skutki operacji zostaną szczegółowo omówione z chirurgiem przed podjęciem jakichkolwiek działań, dlatego nie należy się martwić, tylko pytać, aby rozwiać wszelkie swoje wątpliwości. Operacja zmniejszenia warg sromowych może się wiązać z powstaniem krwiaka, infekcją, czy też całkowitym lub częściowym rozejściem się szwów, które trzeba będzie ponownie założyć. Trzeba wziąć to pod uwagę, ale nie należy się na to nastawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *