Szklarnie poliwęglanowe: hit czy kit?

Podobnie jak zadaszenie drzwi wejściowych, tak i szklarnie poliwęglanowe przezywają ostatnio swój renesans.

Co warto wiedzieć o szklarniach poliwęglanowych?

Różnej wielkości przydomowe szklarnie ogrodowe z poliwęglanu to przez ostatnie kilka lat marzenie każdego, kto dysponuje ogródkiem. Szklarnie doskonale sprawdzają się w wielu różnych aranżacjach, dlatego też nie musimy się obawiać tego, że nie będą pasować np. do nowoczesnych aranżacji domów, czy tych bardziej tradycyjnych.

Szklarnia w ekologicznym stylu

Wszyscy, którzy są fanami ekologii, a także własnych, ekologicznych upraw, powinni zaopatrzyć się w szklarnie poliweglanowe.
Tego typu rozwiązania doskonale bowiem wpisują się w ekologiczne trendy, dostarczając smacznych, ekologicznych, a przy tym zdrowych warzyw i owoców. Jeszcze kilkanaście lat wstecz, większości z nas szklarnie kojarzyły się z ciężkimi, przeszklonymi budowlami, które zupełnie były pozbawionymi możliwości przenoszenia. Aktualne rozwiązania technologiczne, dają nam zupełnie inne możliwości.

Szklarnia, a może tunel?

Dziś bardzo dużą popularnością cieszą się zarówno typowe szklarnie ogrodowe, jak i np. przenośne tunele foliowe. Tunele są rozwiązaniem, które bez problemu możemy przenosić w różne miejsca, a dodatkowo są one w atrakcyjnych cenach. Jedynym minusem przemawiającym na niekorzyść tuneli jest to, że się mało trwałe. Foliowe tunele raczej nie spełnia też wymagań estetów, ponieważ konstrukcje te charakteryzują się raczej niskim poziomem estetyki. Dlatego też zdecydowanie trwalszym oraz bardziej eleganckim rozwiązaniem są nowoczesne szklarnie wykonane z poliwęglanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *