Jak wybrać kostkę brukową?

Kostka brukowa to bardzo efektowny materiał nadający się do uniwersalnego wykorzystania. Uświetni, zarówno drogi publiczne, jak i podjazdy i podwórka prywatne. Ponieważ jest to surowiec stosunkowo prosty w obróbce, zyskał niezwykłą popularność. Spotykamy go niemalże wszędzie w rozmaitych konfiguracjach i odsłonach.

Od klasyki do awangardy

Kostka brukowa potrafi być naprawdę nieprzewidywalna. W swej tradycyjnej wersji zawiera po prostu gładkie, prostokątne bloki o jednolitym szarym lub żółtym kolorze. To szlachetna, wysmakowana forma, która nie potrzebuje zdobień, by świetnie się prezentować. Kostka brukowa daje jednak również możliwość twórczego eksperymentowania. Można wybierać spośród niezliczonych wzorów, kolorów i faktur. Jeżeli przyjdzie nam na przykład do głowy stworzyć przed domem majestatyczny brukowy kwiat lub inny wzór, nic nie stoi na przeszkodzie. Prawdziwym hitem są kostki w nieoczywistych kolorach, świecące tysiącami malutkich drobinek. Połyskująca kostka zawsze wygląda efektownie.

Funkcjonalność

Choć kostka daje ogromne perspektywy i kusi mnogością wzorów, ważne jest aby dostosować wzór do typu podłoża, czyli dobierać budulec zgodnie z przeznaczeniem danej drogi, czy podjazdu. Zwłaszcza, jeśli jest to trakt, po którym na co dzień poruszają się ludzie, trzeba zadbać nie tylko o estetykę drogi, ale także o to, by była optymalnie bezpieczna dla przechodniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *