Zastosowanie klejów do drewna

Na rynku artykułów budowlanych znaleźć można aktualnie bardzo wiele różnorodnych klejów, które charakteryzują się konkretnymi właściwościami i składem. Jednym z popularniejszych wariantów jest klej do drewna, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie szczególnie w zakładach stolarskich.

Rodzaje klejów do drewna

Oferowane w hurtowniach i sklepach kleje przeznaczone do drewna charakteryzują się zróżnicowanymi właściwościami stąd też bardzo ważnym czynnikiem jest odpowiednie dopasowanie kleju do potrzeb i oczekiwań. Przykładowym rodzajem takiego kleju może być klej biały o podstawowych właściwościach. Innym rodzajem jest klej szybkoschnący, który gwarantuje wydajną pracę, a także trwałe efekty. Do wyboru są oczywiście inne warianty takie jak chociażby kleje wodoodporne, a także poliuretanowe. Każdy klej do drewna posiada inne cechy co można zauważyć między innymi na podstawie innego czasu schnięcia, odporności na wilgoć, czasu utwardzania czy też możliwości zastosowania do określonych gatunków i rodzajów drewna.

Przykłady zastosowania klejów do drewna

Najczęściej kleje do drewna stosowane są w zakładach stolarskich i meblowych. Produkty te służą bowiem do łączenia ze sobą elementów drewnianych takich jak schody, meble, balustrady, okna, drzwi czy też płyt meblowych MDF oraz sklejek i płyt wiórowych. Konkretne warianty klejów przeznaczone są do wykorzystania w określonych warunkach i podczas wykonywania danych czynności. Dzięki temu zarówno specjalistyczne prace jak i te codzienne mogą zostać wykonane sprawnie i komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *